Start Aktualności Uruchomienie portalu współpracy z przedsiębiorcami
Uruchomienie portalu współpracy z przedsiębiorcami
środa, 15 grudnia 2010 02:11

Podczas Forum Pracodawców branży ICT w dniu 16.12.2010 nastąpi oficjalna inauguracja portalu współpracy z przedsiębiorcami. W ramach możliwości prowadzenia prac inżynierskich wspólnie z przedsiębiorstwami istnieje możliwość realizacji zadań praktycznych, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, w ramach realizowanego projektu „Zwiększenie potencjału absolwentów Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, organizuje Forum Pracodawców branży ICT.
Podczas forum poruszone zostaną tematy dotyczące potencjału wydziału, oczekiwań podlaskich przedsiębiorców oraz zaprezentowane zostaną osiągnięcia i możliwości studentów. Jednym z punktów programu forum będzie też prezentacja portalu współpracy z przedsiębiorcami, w zakresie wspólnego prowadzenia prac inżynierskich. Koordynacja realizacji prac leży po stronie WI, natomiast określanie wytycznych i konsultacje merytoryczne po stronie przedsiębiorcy. Formalne aspekty współpracy (np. prawa autorskie) leżą w gestii porozumienia stron stedent-przedsiębiorca.